Dzisiaj w końcu udało mi się znaleźć chwilę, żeby podzielić się wrażeniami po rozpoczęciu korzystania z długo wyczekiwanej przeze mnie pozycji jaką jest: „Wielka Domowa Apteczka Psychologiczna”.

Około 5 lat temu natknęłam się na tę pozycję przeglądając amazon. Oczywiście była to książka w języku angielskim, ale po zapoznaniu się z próbką byłam urzeczona i bardzo zapragnęłam mieć ją w swoich zasobach.

Jednak przemyślałam wtedy jak wiele czasu i kosztów musiałabym ponieść aby w pojedynkę, sama tłumaczyć i przedrukować ponad 250 stron zadań i ćwiczeń… Sama książka wówczas kosztowała ok.190$. Nierealne!

Dlatego też tak bardzo się ucieszyłam z informacji Wydawnictwa Levyz o tym, że pracują nad wydaniem polskim.

I … nie przeliczyłam się. Nasze rodzime wydanie jest przepiękne graficznie.
To odróżnia Apteczkę od oryginału i to w bardzo pozytywnym sensie. Apteczka jest kolorowa, ale nie infantylna w swoim wyglądzie:

Apteczka jest u mnie od grudnia. Korzystałam z niej kilka razy. Jestem zadowolona.

Zadania i ćwiczenia zostały podzielone na bloki tematyczne, tak jak w oryginale. Materiał terapeutyczny stworzono w oparciu o założenia psychoterapii poznawczo-behawioralnej.

Dodatkowo zawarto także wiele wskazówek i wstęp – pomocne w pracy z książką. Apteczka jest jeszcze bardziej przystępna, gdyż nie jest to pozycja typowo dla Terapeutów, ale z powodzeniem można z niej korzystać samodzielnie w domu. Jasno sformułowane polecenia, czytelny układ i ogromna wygoda. Rodzice śmiało mogą ją przekazać swojemu szkolnemu dziecku bez obaw o skuteczność.
W gabinecie specjalisty także się sprawdzi – jest wygodna w kopiowaniu. Oprawa na spirali nie utrudni szybkiego sięgnięcia, nawet w trakcie sesji.

Uważam, że jest to pozycja wręcz obowiązkowa dla terapeutów, a w szczególności początkujących w zawodzie psychologów. Wiele bym dała, aby te 10 lat temu, kiedy sama byłam na początku drogi zawodowej, mogła korzystać z tak bogatej, różnorodnej, świetnie przygotowanej merytorycznie i ozdobionej fantastycznymi grafikami książki.

Książkę możecie śmiało nabyć tutaj

Wielka Domowa Apteczka Psychologiczna